HOLDPLAN 2019/20

Vi holder åbenthus lørdag d. 17. august og starter mandag d. 19. august.
Mandag

1

Showdance særlige behov

15.30 - 16.15 Børn I 5-12 år Sofia

2

Ballet 16.00 - 17.00 Børn I/II 9-12 år Mary, Morten

3

Dans for sjov 16:15 - 17.00 Børn I 3-5 år Sofia, Thilde

4

Vild med dans 17.00 - 18.00 Unge I/II 10-14 år Frederikke

5

Jazz/show 17.00 - 18.00 Børn II 6-10 år Sofia

6

Dance fitness 18.00 - 19.00 Unge I/II +13 år Frederikke

7

Showdance særlige behov 18.10 - 19.00 Unge I 13-20 år Sofia

8

Moderne 19.00 - 20.00 Voksen I/II +18 år

9

Hip hop 19.00 - 20.00 Unge I/II 10-13 år Thea

10

Vild med dans 20:00 - 21.00 Unge II 14-18 år Frederikke

11

Vild med dans 20:00 - 21.00 Voksne I/II +18 år Sofia
 
Tirsdag

12

Talent ballet 16.00 - 17.00 Lukket III 8-13 år Morten, Mary

13

Ballet 16.00 - 17.00 Børn I 5-8 år Anna Karla

14

Vild med dans 17:00 - 18:00 Børn I/II 6-10 år Sofia

15

Moderne 17:00 - 18:00 Unge I/II +13 år Maria

16

Jazzdance 18:00 - 19:00 Unge II/III +15 Morten

17

Girly Commercial 18.00 - 19.00 Unge I/II +13 år Anna, Olivia

18

Moderne 19.00 - 20.00 Unge III +15 Maria

19

Ladies class 19.00 - 20.00 Voksne I/II +25 år Sofia

20

Heels class 20.00 - 21.00 Unge I/II +15 Sofia
 
Onsdag

21

Hip Hop 16.00 - 17.00 Børn I/II 10-13 år Amy

22

MGP/show 16.00 - 17.00 Børn I/II 5-8 år Amina

23

Ballet 17.00 - 18.00 Børn I/II 10-13 år Signe

24

Hiphop 17.00 - 18.00 Unge I/II +14 år Liv

25

Jazz 18.00 - 19.00 Unge I/II 11-15 år Signe

26

Female Vibes 18.00 - 19.00 Unge II/III +15 år Thilde

27

Contemporary Ballet 19.00 - 20.00 Unge I/II +14 år Signe

28

Hiphop 19.00 - 20.00 Unge II +14 år Thilde

29

Dancehall 20.00 - 21.00 Unge I/II +14 år Pearl
 
Torsdag

31

Talent Ballet 16.00 - 17.00 Lukket III 8-13 år Morten, Mary

32

Hip Hop 16.00 - 17.00 Børn I 6-9 år Amina

33

Musical Dance 17.00 - 18.00 Børn I/II 10-13 år Signe

34

Afro Dance 17.00 - 18.00 Unge I/II +13 år Lærke

35

Moderne 18.00 - 19.00 Børn I/II 10-13 år Amanda

36

Hiphop 18.00 - 19.00 Børn I/II 10-13 år Leyla

37

Hiphop 19.00 - 20.00 Unge I/II +14 år Leyla

38

Junior kompagniet 19.00 - 20.00 Lukket III +15 år Morten
 
Fredag

39

Ballet børn 15.00 - 16.00 Lukket II/III 5-9 år Sofia